features-img1.jpg

features-img1.jpg

Başkan'ın Mesajı

Kültür, bir milletin devlet yönetme biçiminden, eğitim ve öğretime, hukuk anlayışından, gelenek ve göreneklerine, sanat ve estetik anlayışına kadar her türlü alanı içine alan bir kavramdır. Sanat ise duygu, tasavvur ve fikirleri etkili bir biçimde göze ve gönüle hitap edecek şekilde insan becerisinin ve hayal gücünün ifadesi veya uygulaması olarak tanımlanır.

Kültür ve sanat; insan hayatında var olan, insan düşüncesinin ve insan zekâsının ortaya koyduğu her şeydir. Bu itibarla, sahip olduğumuz bütün maddî ve manevî değerlerin tamamı, kültürümüzü belirler. Kültür ve sanat bir milletin varlığının tescilidir. Bir milletin kültür ve sanata verdiği özen o milletin kalıplarını belirlemede büyük önem taşır.

Karatay Belediyesi olarak bizler de bu kapsamda kültür ve sanat alanındaki yatırımlarımıza aralıksız bir şekilde devam ediyoruz. Doğuş Mahallemizde hizmet vermeye başlayan Karatay Kültür ve Sanat Akademisi; sanata ve kültüre gönül veren Karataylı çocuklarımızı ve gençlerimizi, profesyonel düzeyde eğitimlerle, kurslar ile atölyelerle geleceğe hazırlıyor.

Eğitim çağındaki tüm çocuklarımıza ücretsiz olarak hizmet veren Karatay Kültür ve Sanat Akademisi öğrencileri bireysel yetenekleri ile ilgi alanları doğrultusunda istedikleri atölyelerden faydalanabiliyor. Çocuklar ve gençlerin kendilerini tanımalarının yanı sıra, onların kültürel olarak çok daha donanımlı, ufuk sahibi ve birlikte öğrenme ile üretme becerileri gelişmiş, dayanışmacı, güçlü bireyler olarak yetişmelerine destek olmayı amaçlıyoruz.

Ahşap Atölyesi, Çini ve Seramik Atölyesi, Müzik Atölyesi, Resim Atölyesi, Drama Atölyesi, Akıl ve Zeka Atölyesi, Yabancı Dil Atölyeleri, Bilişim Atölyesi ve Çocuk Okuma Salonu bulunan akademimizde yavrularımız; uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlerle sanatsal, kültürel ve kişisel ilgi ve yeteneklerini daha da geliştiriyor.

Bu duygu ve düşüncelerle; yavrularımız arasında dostluk, kardeşlik ve dayanışmanın da geliştiği bir ortam sunan akademimizin Karatay’ımıza, Konya’mıza ve siz kıymetli genç arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor; birbirinden güzel ürünler ve yeni fikirler ile önemli başarıların ortaya çıkmasını temenni ediyoruz.